آمریکا: دمشق در استفاده از سلاح شیمیایی، ید طولایی دارد – خرید شارژ شگفت انگیز

خبرگزاری فارس: وزارت خارجه آمریکا با شبکه العربیه گفت‎وگویی انجام داده است و در آن دولت سوریه را به استفاده از سلاح شیمیایی در دوما واقع در غوطه شرقی دمشق متهم کرده است

وی تاکید کرد که «سناریوی سلاح شیمیایی دیگر برای هیچ کس به جز دولت‎هایی که با خون غیرنظامیان و حمایت از تروریسم در سوریه تجارت می‌کنند، قانع‌کننده نیست.»

این منبع رسمی می گوید که ارتش سوریه که در حال پیشروی سریع در دوما و غوطه شرقی است، نیازی به استفاده از هیچ نوع مواد شیمیایی ندارد.

یک منبع رسمی وابسته به دولت سوریه گفت که تروریست های «جیش الاسلام» در وضعیت فروپاشی در دوما قرار دارند، اما رسانه‎های وابسته به آنها با جعل اخبار مربوط به حملات شیمیایی تلاش می کنند مانع پیش‌روی نیروهای ارتش سوریه شوند.

وزارت خارجه آمریکا روسیه را مسئول رفتارهای اسد در سوریه دانست و اعلام کرد که مسکو باید دست از حمایت خود از دولت سوریه بردارد.

منبع وابسته به وزارت خارجه سوریه تاکید کرد که «استفاده از سلاح شیمیای در غوطه توسط تروریست‌ها، یک برنامه از پیش تعیین شده بود و ما اطلاعات موثقی درباره استفاده تروریست‌ها از سلاح های شیمیایی در اختیار داشتیم و دولت سوریه درباره آن هشدار داده بود.»

وزارت دفاع روسیه ادعاهای مطرح شده درباره استفاده دمشق از تسلیحات شیمیایی در دومای غوطه شرقی را رد کرده است.

شبکه الجزیره صبح امروز یکشنبه اعلام کرد، در این حمله شیمیایی تا کنون 150 غیرنظامی کشته و صدها غیرنظامی دیگر مجروح شده‌اند.

وزارت خارجه آمریکا تصریح کرد که برای جلوگیری از استفاده مجدد از سلاح‎های شیمیایی در سوریه باید تحرکاتی را انجام داد.

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که سناریوی استفاده از سلاح شیمیایی نخ نما شده است و تنها کشورهایی به آن باور دارند که با خون غیرنظامیان در سوریه تجارت می‏‌کنند.

یک منبع وابسته به وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که استفاده تروریست‎ها از مواد شیمیایی در حمله به غوطه، برنامه از پیش تعیین شده بوده و دولت سوریه پیش‌تر درباره آن هشدار بود.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که استفاده از مواد شیمیایی در سوریه نظام سازمان ملل را تهدید می کند.

خبرگزاری فارس: وزارت خارجه آمریکا با شبکه العربیه گفت‎وگویی انجام داده است و در آن دولت سوریه را به استفاده از سلاح شیمیایی در دوما واقع در غوطه شرقی دمشق متهم کرده است.

پس از هشدار روسیه درباره قصد تروریست‌ها برای حمله شیمیایی به دوما در غوطه شرقی، بامداد امروز (یکشنبه) این اتفاق رخ داد.

عناصر تروریستی در پی پیشروی ارتش سوریه در شهر «دوما» واقع در غوطه شرقی دمشق و برای فرار از شکست در دوما و نجات تروریست‏ها، بار دیگر سناریوی کشتار غیرنظامیان سوری و حملات شیمیایی را اجرا و دولت سوریه را به انجام آن متهم کرده‌اند.

منبع مسئول در گفت‎وگو با خبرگزاری سانا افزود: «هر بار که ارتش سوریه در مبارزه با تروریسم پیش‌روی می‎‌کند، ادعای استفاده از سلاح‎های شیمیایی به بهانه طولانی شدن عمر تروریست‌ها در دوما مطرح می‌‏شود.»

کارشناسان و تحلیلگران مسایل سوریه می‌گویند که حملات شیمیایی دوما توسط گروهک جیش الاسلام در پی پیشروی چشمگیر ارتش سوریه در دوما و با هدف فرار از شکست صورت گرفته است.

Posted on: 2018-04-11, by : charge26

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *