سیاست های زیست محیطی دولت ترامپ مرگ ۸۰ هزار نفر در یک دهه آینده را رقم خواهد زد – دیجیاتو – خرید شارژ شگفت انگیز

دو نفر از دانشمندان برجسته دانشگاه هاروارد به تازگی پیش بینی کرده اند که اعمال سیاست های زیست محیطی جدید دولت ترامپ در حوزه تغییرات آب و هوایی می تواند تا یک دهه آینده منجر به افزیش ۸۰ هزار نفری آمارهای مرگ و میر شود
علاوه بر این ها خروج رسمی آمریکا از معاهده آب و هوایی پاریس نیز نگرانی های زیادی را در نزد کارشناسان به وجود آورده. دو محقق هاروارد باور دارند که همین یک تصمیم می تواند در آینده جان نیم میلیون انسان را به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در خطر قرار دهد.

سیاست های زیست محیطی ترامپ

البته دولت فعلی آمریکا با چنین اعداد و ارقامی به هیچ وجه موافق نیست. یکی از سخنگویان رسمی در واکنش به گزارش مذکور اعلام کرده است که آنها به هیچ وجه با یک تحقیق علمی مواجه نیستند، بلکه نوشته منتشر شده توسط دانشمندان هارواردی در واقع یک مقاله سیاسی است. او در ادامه افزوده که تولید گازهای گلخانه ای از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ کاهش یافته است. گرچه آمارهای رسمی خلاف این را به اثبات رسانده اند.

این دو می گویند که در خوش بینانه ترین حالت نیز تصمیمات جنجالی رئیس جمهور آمریکا در حوزه های زیست محیطی تا ده سال آینده زندگی یک میلیون نفر را در سرتاسر دنیا دستخوش تغییرات ناخوشایند خواهد کرد.

دو نفر از دانشمندان برجسته دانشگاه هاروارد به تازگی پیش بینی کرده اند که اعمال سیاست های زیست محیطی جدید دولت ترامپ در حوزه تغییرات آب و هوایی می تواند تا یک دهه آینده منجر به افزیش ۸۰ هزار نفری آمارهای مرگ و میر شود.

به عنوان مثال ترامپ در نخستین ماه های شروع دوره ریاست جمهوری خود دستور اجرایی اوباما موسوم به «Clean Power Plan» را لغو کرده. این دستور ایالت های آمریکا را ملزم می کرد تا هر چه بیشتر به سمت استفاده از انرژی های تجدید پذیر و کاهش استفاده از ذغال سنگ بروند.

Posted on: 2018-06-16, by : charge26

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *