نكيسا: همه دروازه‌بان‌ها گاه گل‌هاي بدي مي‌خورند – خرید شارژ شگفت انگیز

روزنامه قانون: نیما نکیسا یکی از ستاره‌های دروازه‌بانی در نسل 98 بود؛ گلری که در برابر یوگسلاوی خوش درخشید هرچند که بارها گفته است پس از گلی که دریافت کرد، فشارهای فراوانی را متحمل شد
من دستکش دستم کرده‌ام و در دروازه ایستاده‌ام؛ بنابراین حق اظهارنظر درباره او را دارم. اگر بیرانوند به قلیچ حرفی زده، اشتباه کرده زیرا احترام به پیشکسوت روح ورزش است و باید یاد بگیرد که یک جاهایی احترام بزرگ‌تر را حفظ کند. بیرانوند باید بداند این لباس چند سالی میهمان اوست و به شخص دیگری می‌رسد.

بهتر است کنار کسی که برای نخستین‌بار راهی جام‌جهانی می‌شود، یک روان‌شناس باشد زیرا جام‌جهانی میدان بزرگی است و بهتر است از قبل زمینه ذهنی برای این شخص فراهم باشد. تا با خودش تمرینات ذهنی انجام دهد و آماده شود.

چهار دروازه‌بان به اردوی تیم‌ملی دعوت شده‌اند اما بسیاری از هواداران نگران هستند زیرا هیچ یک از آن‌ها تجربه جام‌جهانی را ندارند و به نظر می‌رسد باید نگران فشار بازی‌ها روی این دروازه‌بان‌های جوان نیز باشیم.

نظرتان درباره چهار دروازه‌بانی که به اردوی تیم‌ملی دعوت شده‌اند چیست؟

حضور روان‌شناس می‌تواند امیدوارمان کند که اشتباهات عجیب و غریب تکرار نشود؟

موضوع اصلی این است که بیرانوند انتقاد پذیر نیست؛ به عنوان مثال یک بار درباره فردوسی‌پور گفته بود بهتر است دستکش دستش کند و در دروازه بایستد تا سختی‌های کار ما را ببیند یا چند بار در برابر وحید قلیچ موضع گرفته بود.

به هر حال وقتی نسبت به یک موضوعی ذهنیت داشته باشید، خودتان را آماده می‌کنید و اشتباهای‌تان کمتر می‌شود.

امیدوارم آرزوی هواداران محقق شود. من نیز دوست دارم موفقیت‌های بیشتری از او ببینم. من بیرانوند، حسینی و مظاهری را می‌شناسم و درباره آن‌ها صحبت می‌کنم اما درباره حقیقی، عابدزاده و مکانی صحبتی ندارم.

اگر بخواهیم موردی صحبت کنیم، فکر می‌کنید کدام یک از این دروازه‌بان‌ها از لیست نهایی حذف خواهند شد؟

من بازی‌های او را دنبال نمی‌کنم اما به نظرم بضاعت‌هایی دارد که دعوت شده. امیدوارم جا پای پدرش بگذارد و دروازه‌بان بزرگی باشد.

نظر من مهم نیست زیرا جایی اعمال نمی‌شود و تصمیم‌گیرنده شخص دیگری است. وقتی نظر من اعمال نمی‌شود، بهتر است در این باره صحبت نکنم ولی هرکدام از این دروازه‌بانان در تیم‌های خودشان موفق هستند. کی‌روش مربی کاربلدی است و بدون شک توانایی‌هایی در این دروازه‌بانان دیده که به آن‌ها اعتماد کرده است.

بیرانوند نقاط ضعف و قدرت دارد و باید دید کدام یک به دیگری غلبه می‌کند. بزرگ‌ترین دروازه‌بان‌های دنیا هم گل‌های بدی خورده و می‌خورند. بیرانوند اگر احساس می‌کند در نقاطی از زمین ضعف دارد، باید برای غلبه بر آن‌ها بکوشد.

روزنامه قانون: نیما نکیسا یکی از ستاره‌های دروازه‌بانی در نسل 98 بود؛ گلری که در برابر یوگسلاوی خوش درخشید هرچند که بارها گفته است پس از گلی که دریافت کرد، فشارهای فراوانی را متحمل شد. نکیسا از معدود فوتبالیست‌های تحصیل‌کرده‌ای است که تا مقطع دکتری پیش رفته. عملکرد ناامیدکننده علیرضا بیرانوند در روزهای منتهی به جام‌جهانی هواداران را نگران کرده است. او گل‌های بدی دریافت می‌کند اما در فضای مجازی برای حریف کری می‌خواند. برای بررسی وضعیت دروازه‌بان تیم‌ملی کشورمان در جام‌جهانی با نیما نکیسا همکلام شدیم تا نظر او را بدانیم. گفت‌وگوی گلر پیشین تیم‌ملی را در ادامه پی می‌گیریم.

معتقدم سطح بالایی دارند که کی‌روش انتخاب‌شان کرده است.

امیر عابدزاده نیز در لیست تیم‌ملی قرار گرفته است. فکر می‌کنید او بتواند جایگزین مناسبی برای پدرش باشد؟

برای بسیاری از هواداران فوتبال حضور عابدزاده شبیه یک نوستالژی شیرین است. بسیاری آرزو دارند عابدزاده پسر، جای عابدزاده پدر را بگیرد.

اشتباهات متعدد علیرضا بیرانوند که مدت‌هاست شماره یک تیم ملی فوتبال را به تن می‌کند، هواداران را نگران کرده؛ او می‌تواند در برابر پرتغال، اسپانیا و مراکش از دروازه‌ تیم‌ملی به خوبی مراقبت کند؟

Posted on: 2018-05-26, by : charge26

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *